Kartu su pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo pokyčiais prasideda ir priešmokyklinio ugdymo programos atnaujinimas. Nacionalinėje švietimo agentūroje (NŠA) darbą pradėjo 14 ekspertų, kurie parengs atnaujintą programą.
„Priešmokyklinio ugdymo paskirtis – padėti vaikui pasirengti sėkmingai mokytis pradinėse klasėse.
Siekiant tai padaryti kokybiškai, prie atnaujinamos programos dirbs 6 mokslininkai ir 8 praktikai. Jų akademinės žinios ir kasdienė patirtis padės subalansuoti priešmokyklinio ugdymo programą taip, kad ji tenkintų kiekvieno vaiko poreikius, įskaitant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius ar esančius pažeidžiamoje, nepalankioje socialinėje aplinkoje“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.
Priešmokyklinį ugdymo turinį būtina atnaujinti ne tik dėl per šį laikotarpį įvykusių pokyčių švietime, bet ir atsižvelgiant į naujausius mokslo pasiekimus, tarptautinių tyrimų ir nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų rezultatus, projektų patirtis (pvz.: „Inovacijos vaikų darželyje“) tarptautinių organizacijų ekspertų rekomendacijas.
Priešmokyklinio ugdymo programoje ugdymo turinys bus aprašomas vieneriems metams, o kompetencijos sutaps su ugdymo turiniu. Ugdymo turinys programoje bus suskirstytas į penkias mokymosi sritis: kalbinį ugdymą, socialinį ugdymą, STEM ugdymą, sveikatos ir fizinį ugdymą, meninį ugdymą. Visoms sritims bus skiriama vienoda apimtis. Vaikai žinias įgis integraliai – stebėdami, eksperimentuodami įvairiose aplinkose, ugdantis 7 pagrindines kompetencijas: pažinimo, skaitmeninę, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, kūrybiškumo, pilietinę, kultūrinę ir komunikavimo.
Priešmokykliniame ugdyme bus taikomas formuojamasis vaikų pasiekimų vertinimas, iliustruojantis vaiko pažangą pagal amžių. Pasiekimai bus aprašomi pagal tris pasiekimų lygius: iki pagrindinio, pagrindinį ir aukščiau pagrindinio.
Numatoma, kad atnaujinta priešmokyklinio ugdymo programa mokyklas pasieks 2022 m. rudenį.
Bendrosios ugdymo programos atnaujinamos įgyvendinant projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“. Daugiau apie šį projektą – www.mokykla2030.lt.
Finansuojama iš Europos socialinio fondo